Doi noi medici speciali?ti la Spitalul din Sighetu Marma?iei
Potrivit comunicatului oficial al unității sanitare, noii medici care se alătură colectivului sunt:
Dr. Grigor Larisa, medic specialist în Anestezie și Terapie Intensivă;
Dr. Onofrei Bianca, medic specialist Cardiolog.
„Le urăm un Bun Venit și spor la muncă noilor medici”, se arată în comunicatul Spitalului Municipal Sighetu Marmației.
Venirea celor doi specialiști reprezintă o întărire importantă a secțiilor de Anestezie-Terapie Intensivă și Cardiologie, domenii esențiale în gestionarea cazurilor grave și în prevenirea și tratarea afecțiunilor cardiovasculare.
Dacă doriți să fiți la curent cu știrile din Maramureș, urmăriți nordpres.ro pe Facebook, pe X, pe WhatsApp Channels