Sighetu Marmației - Încep lucrările la rețelele de apă și canalizare. Zece străzi intră în modernizare

Re?ele ap? ?i canalizare: 10 str?zi în Sighetu Marma?iei

Potrivit unui comunicat transmis de Primăria Sighetu Marmației, miercuri, 6 mai, a fost predat amplasamentul și a fost realizată trasarea pentru execuția lucrărilor care vor fi implementate pe zece străzi din municipiu.

Investiția vizează modernizarea rețelelor de apă și canalizare, cu scopul de a îmbunătăți calitatea serviciilor publice și infrastructura edilitară a orașului.

Lucrările vor avea loc pe următoarele străzi:

- Avram Iancu (partea stângă înainte de trecerea la nivel cu calea ferată);
- DoboieÈ™ (trei tronsoane);
- Popa Lupu;
- Bobâlna (două tronsoane);
- Lazu Șesului (două tronsoane);
- Pandurilor;
- Florilor;
- Dr. Mihai Marina.

Reprezentanții administrației locale au precizat că au solicitat constructorului ca, după finalizarea intervențiilor, toate zonele afectate să fie readuse la starea inițială, prin refacerea carosabilului, a trotuarelor și a altor suprafețe afectate de șantier.

Autoritățile susțin că vor monitoriza îndeaproape desfășurarea lucrărilor pentru ca acestea să fie executate într-un termen cât mai scurt și cu un disconfort minim pentru cetățeni.

Primăria le mulțumește locuitorilor pentru înțelegere și sprijin pe perioada desfășurării investiției.

Dacă doriți să fiți la curent cu știrile din Maramureș, urmăriți nordpres.ro pe Facebook, pe X, pe WhatsApp Channels

Ultimele articole